Makijażowe wpadki – triki, które pozwolą je naprawić

Makijażowe wpadki mogą się przydarzyć każdej z nas, więc warto wiedzieć jak sobie z nimi poradzić, by nie musieć zmywać całego makijażu i wykonywać go od nowa. Poniżej opisuję te najczęstsze i radzę, jak je naprawić.

 

Najczęstsze makijażowe wpadki i przydatne tricki:

  1. Nierówna kreska na oku – wystarczy zamoczyć patyczek kosmetyczny w płynie do demakijażu, zetrzeć fragment kreski, która się nie udała i narysować jej dalszą część.
  2. Odbity tusz na dolnej lub górnej powiece – radzę odczekać kilka minut i usunąć zaschnięty tusz z pomocą patyczka kosmetycznego. Zejdzie bez problemu.
  3. Osypujące się cienie – przed rozpoczęciem wykonywania makijażu oka należy okolicę wokół niego i policzek obsypać dużą ilością sypkiego pudru. Po skończonej pracy należy go energicznie zetrzeć, używając dużego pędzla.
  4. Warzący się podkład – zetrzyj jego nadmiar chusteczką, zwilż puszek do pudru i zacznij nim „stemplować” całą twarz. Całość ponownie przykryj pudrem w odcieniu podkładu.
  5. Zbyt duża ilość rozświetlacza – w tym przypadku przyda się gąbeczka do makijażu. Wystarczy wytrzeć nią miejsca, w których za bardzo „się świecimy”, a następnie przyłożyć do nich bibułkę matującą.
  6. Szminka odbijająca się na zębach – z tym problemem można sobie poradzić nakładając na pomalowane usta odrobinę wazeliny, która zapobiegnie przedostawaniu się szminki na zęby.
  7. Przerysowane brwi – nadmiar nałożonego na brwi produktu wyczeszesz za pomocą szczoteczki.
  8. Za dużo różu – nadmiaru różu na policzkach pozbędziesz się omiatając je pędzlem z niewielką ilością sypkiego pudru.

makijaż wykonany na manekinie