Jak dbać o suche włosy?

Pielęgnacja suchych włosów nie należy do najłatwiejszych zadań. Bez wątpienia konieczne jest używanie specjalnych kosmetyków oraz rezygnacja z wykonywania niektórych zabiegów stylizacyjnych. Jak dbać o suche włosy? Poniżej znajdziecie kilka przydatnych wskazówek.

 1. Zrezygnuj z używania prostownicy, lokówki i suszarki, a jeśli musisz już używać tej ostatniej, to susz włosy chłodnym nawiewem powietrza.
 2. Jeśli już musisz używać urządzeń do stylizacji to zabezpiecz włosy przed zniszczeniem, nakładając na nie serum ochronne, olejek, mleczko termiczne itp.
 3. Przestań farbować włosy produktami, w których składzie pojawiają się drażniące składniki chemiczne. Zamiast nich może stosować naturalne henny, które przyciemnią włosy i pogłębią ich kolor.
 4. Zaprzyjaźnij się z olejkami. Nakładaj olej na włosy tak często jak to konieczne. Olejowanie można wykonywać na kilka sposobów, ale najlepsze rezultaty daje wtarcie oleju we włosy na kilka godzin przed ich umyciem.
 5. Używaj delikatnych szamponów, które nie posiadają w składzie SLS. Ten składnik odpowiada za dobre pienienie się szamponu, ale niestety mocno wysusza włosy i może podrażniać skórę głowy.
 6. Zrezygnuj z szamponów, które mają w składzie silikony. Owszem, po umyciu nimi włosów są one śliskie, błyszczące i łatwiej się rozczesują, ale efekt jest chwilowy. Poza tym silikony oblepiają włosy, nawarstwiają się na nich i blokują przenikanie składników odżywczych z masek w głąb ich struktury.
 7. Sięgaj po nawilżające maseczki i odżywki, które posiadają w swoim składzie naturalne składniki np. wyciągi roślinne, oleje, witaminy itp.
 8. Delikatnie rozczesuj włosy, nie szarp ich i poczekaj aż trochę podeschną – wtedy wyrwiesz ich mniej.
 9. Mokre włosy rozczesuj drewnianym grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami.
 10. Nie trzyj ręcznikiem mokrych włosów, bo możesz je uszkodzić.
 11. Zadbaj o odpowiednią dietę bogatą w witaminy oraz mikro- makroelementy.
 12. Pij dużo wody, która nawadnia organizm od środka.

piękne i zadbane włosy