Ikona stylu – Grace Kelly

Księżna Monako – Grace Kelly to ikona stylu, która wciąż inspiruje mnóstwo kobiet na całym świecie. Zasłużenie zyskała to miano, ponieważ zawsze zachwycała niewymuszoną elegancją i naturalnością. Na jej styl składało się mnóstwo elementów: odpowiednia garderoba, dodatki, fryzura oraz makijażu. Przyjrzyjmy się nieco bliżej każdemu z nich.

  1. Garderoba – w głównej mierze składała się z jedwabnych oraz szyfonowych białych koszul o prostym kroju, szmizjerek, ubrań w stylu safari, wełnianych kostiumów, futer z norek oraz jasnych spodni typu Capri. Można w niej było również znaleźć wygodne mokasyny i liczne nakrycia głowy m.in. chusty, kapelusze, turbany. Nie brakowało w niej również wspaniałych sukni, które zakładała na większe okazje.
  2. Dodatki – ulubione dodatki księżnej Grace Kelly to: długie białe rękawiczki, które przez wiele lat stanowiły jej znak rozpoznawczy, kolorowe apaszki, okulary przeciwsłoneczne, naszyjniki z pereł, torebki marki Hermes – model „Birkin bag”, który później zyskał miano „Kelly bag”.
  3. Fryzura – Grace Kelly niemal zawsze nosiła rozpuszczone, zaczesane do tyłu blond włosy. Czasem układała je w delikatne fale, jednak z reguły nosiła je proste. Ulubiona długość? – do ramion.
  4. Makijaż – księżna Monako postawiła na naturalność. Była niezwykle piękną kobietą, która nie potrzebowała zwracać na siebie uwagi zbyt mocnym make-upem. Zawsze delikatnie podkreślała brwi, na powieki nakładała jasnobrązowe cienie, na policzki jasny róż, a zagłębienie pod kością policzkową zaznaczała ciemnym brązem. Na ustach nosiła pomadkę w delikatnym kolorze różu.
okulary przeciwsłoneczna - ulubiony dodatek grace kelly

Autor – Metro-Goldwyn-Mayer